The Body Shop Macedonia

Wild Pine Hand Cream

96-ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

ОСВЕЖУВАЧКА АРОМА НА ДИВ БОР

ВЕГАН

Wild Pine Hand Cream

96-ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

ОСВЕЖУВАЧКА АРОМА НА ДИВ БОР

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Заштитете ги вашите нежни раце од сувиот студен воздух со нашиот балзам за раце со див бор, направен со 96% природни состојки, вклучувајќи есенцијално масло од бор. Вашите раце ќе бидат хидрирани дури до 96 часа, а вие ќе можете да уживате во освежувачкиот мирис на див бор, нане и сандалово дрво додека го нанесувате и масирате на вашите раце, прсти, нокти и кутикули.

Омилениот производ за вашата сува кожа е збогатен со шеа путер од Заедницата фер трговија од Гана, каде што помогнавме да се обезбеди независност за повеќе од 600 жени од 1994 година.

  • Балсам за раце
  • За сува до многу сува кожа
  • Нелеплива формула што брзо се апсорбира
  • Ги омекнува и хидрира рацете
  • 96% природни состојки
  • Збогатен со шеа путер од Заедницата за фер трговија од Гана
  • Вегански сертифициран.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Истиснете малку од балзамот на вашите дланки.
  2. Масирајте ги вашите раце, нокти и особено околу кутикулите.
  3. Продолжете со вашите активности со чувство на мека и нежна кожа на рацете.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Wild Pine Hand Cream

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Triethyl Citrate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Parfum/Fragrance, Prunus Amygdalus Dulcis Oil/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Phenoxyethanol, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid, Coumarin, Pinus Sylvestris Bud Extract, Limonene, Cinnamal, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1, CI 14700/Red 4.

My Review for Wild Pine Hand Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.