The Body Shop Macedonia

White Musk® Eau De Toilette

СИНТЕТИЧКИ МОШУС

СВЕЖ МИРИС НА ЦВЕТ

ВЕГАНСКО

White Musk® Eau De Toilette

СИНТЕТИЧКИ МОШУС

СВЕЖ МИРИС НА ЦВЕТ

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нежен, смирувачки и заведувачки. Нашата тоалетна вода White Musk® има цветни, сензуални и земјени ноти кои ќе направат да мирисате како да сте на неделна прошетка во шумата.

Ова шармантно мало шишенце содржи мешавина од нашиот безвременски мирис White Musk® – прекрасна симфонија на ароми вклучувајќи ноти на килибар, роза, јасмин и зачини.

Понекогаш, убавината на мирисот е повеќе од тоа како се чувствувате. Среќа, возбуда, можеби дури и носталгија. The Body Shop White Musk® тоалетна вода има небесен мирис кој ќе ве остави да се чувствувате како богови. Ако сакате вашите соништа да станат реалност, ви препорачуваме да го користите во комбинација со останатите добра од колекцијата.

  • Направен од 92% состојки од природно потекло
  • Мешавина од нашиот омилен мирис White Musk®
  • Направен од синтетички мошус
  • Топол и земјен мирис кој останува на вас
Исчисти

Начин на употреба

  1. Испрскајте се со нашата тоалетна вода White Musk® колку што сакате по вашиот врат и пулсните точки.
  2. Сакате тој мирисот да трае уште подолго? Комбинирајте го со нашето White Musk® млеко за тело, White Musk® гелот за туширање или дури и со нашиот дезодоранс White Musk®.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk® Eau De Toilette

Alcohol (69.9%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, t-Butyl Alcohol, Hydroxycitronellal, Cinnamyl Alcohol,Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Denatonium Benzoate, Coumarin, Isoeugenol.

My Review for White Musk® Eau De Toilette

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.