The Body Shop Macedonia

Boost Happy Hand Cream

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

Boost Happy Hand Cream

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нанесете обилна количина и тријте ги дланките и прстите заедно. Нашата хидратантна формула се впива во кожата за да ги омекне рацете, а ноктите и кутикулите да се чувствуваат хидрирани и хидрирани. Има пријатен цитрусен мирис, кој ќе ве разбуди и ќе ви даде енергија.

Овој вегански производ е направен од 96% состојки со природно потекло, вклучувајќи 100% природни есенцијални масла од мандарина и бергамот и органско маслиново масло од Заедницата за фер трговија од Италија и шеа путер од Гана.

Ја добивате во рециклирана алуминиумска туба, со што помагате во заштита на околната средина.

  • Крем за раце
  • Совршен за сите типови на кожа
  • Дланките се чувствуваат хидрирани
  • 96% состојки со природно потекло
  • Сертифицирано од Веганската заедница
Исчисти

Начин на употреба

  1. Прво, измијте ги рацете со Boost Exfoliating Hand Wash.
  2. Исушете со крпа и нанесете обилна количина од кремата за раце.
  3. Масирајте ги дланките, прстите, ноктите и кутикулите.
  4. Нанесете кога и да ви треба малку позитивна енергија.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Boost Happy Hand Cream

Aqua/Water/Eau, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Myristyl Myristate, Propanediol, Glycine Soja Oil/Glycine Soja (Soybean) Oil, Squalane, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Limonene, Caprylyl Glycol, Dicetyl Phosphate, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceteth-10 Phosphate, Linalool, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Hydroxide, Citral, Geraniol, Citric Acid.

My Review for Boost Happy Hand Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.