The Body Shop Macedonia

Coconut Shower Cream

ЗА СУВА КОЖА

НЕЖНО ЧИСТЕЊЕ

ВЕГЕТАРИЈАНСКО

Coconut Shower Cream

ЗА СУВА КОЖА

НЕЖНО ЧИСТЕЊЕ

ВЕГЕТАРИЈАНСКО

0/5
0 Мисли

Ова тропско уживање е збогатено со органско кокосово масло од Самоа на Заедницата за фер трговија, ја остава вашата кожа да се чувствува потхранета и мека со мирисот на летото – кокос. Ова се придобивките од кокосот за кожата. Ако ги затворите очите, овој свеж мирис од кокос и ванила може да ве пренесе во егзотичен, тропски рај каде палмите се нишаат на морскиот ветар.

Богат и кремаст, нашиот крем за туширање од кокос се чувствува како сон на вашата кожа, измивајќи ја нечистотијата и прашината и хранејќи ја кожата со неверојатните придобивки од кокосот. Само влезете во туш и уживањето започнува. Единствено што недостасува е pina colada.

 

  • Крем за туширање
  • Кожата се чувствува прекрасно мека
  • Избегајте во тропските предели со овој мирис на кокос
  • Богата и мека формула
  • Збогатен со органско кокосово масло од Заедницата фер трговија од Самоа, Полинезија

Органско кокосово масло од Зедницата за Фер Трговија. Кокосовото масло засекогаш ја навлажнуваше кожата и косата и го набавуваме од нашите партнери од сончевата Самоа. 

Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Coconut Shower Cream

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Acrylates Copolymer, Kaolin, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Parfum/Fragrance, Sodium Gluconate, Cocos Nucifera Oil/Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Sodium Hydroxide, Benzyl Benzoate, Coumarin, Denatonium Benzoate.

My Review for Coconut Shower Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.