The Body Shop Macedonia

Fresh Nude Foundation

ЗА 24Ч ВЛАГА

ЛЕСНО ДО СРЕДНО ПОКРИВАЊЕ

ВЕГАН

Fresh Nude Foundation

ЗА 24Ч ВЛАГА

ЛЕСНО ДО СРЕДНО ПОКРИВАЊЕ

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Без заплеткување, нашата Fresh Nude Foundation го прави она што го кажува на шишето, помагајќи да се создаде природен, гол сјај со чувство на свежо лице, навлажнето. Сепак, можеби ќе сакате да се плеткате со него, за да создадете каков и да е изглед. Шминка 101 – основата е од фундаментално значење за кој и да е изгледот што го сакате, без разлика дали е облечен и драматичен, или прифаќајќи поприроден изглед. И мислиме дека треба да биде забавно, а не стрес – начин да играте и да се изразувате, да ги истакнете вашите омилени карактеристики и да си дадете поттик. На крајот на краиштата, станува збор за тоа да личиш на тебе, најсигурната верзија од тебе. Во основа, вие сте на добар ден.

Затоа, не е ни чудо што нашата хидратантна подлога ви помага да заборавите дека ја носите. Збогатена со англиска розова вода и алое вера, се чувствува удобно, а не на кожата. Овозможува вашата кожа да дише и да изгледа здраво и мазно со полумат финиш, помагајќи да се финишира она што веќе беше прилично убаво лице. Многу за љубов, да, но не застанавме тука. Ја формулиравме оваа хидратантна подлога со заштитен фактор за да помогне во заштитата на вашата кожа додека ја носите.

  • Доаѓа во 16 тонови со природен изглед
  • Навлажнувачки се чувствува до 24 часа
  • Лесна до средна покривка со рамномерен изглед со заштита SPF 15
  • Полуматен финиш за свежо лице
  • Погодна за чувствителна кожа и дерматолошки тестирана
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете рамномерно на вашето лице со нашата четка за основање со движења нагоре и добро измешајте.
  2. Сакате повеќе совети? Ние сме тука да ве водиме како да се аплицира подлогата.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Fresh Nude Foundation

Аква, дихептил сукцинат, циклохексасилоксан, октокрилен, PEG-30 диполихидроксистеарат, етилхексил метоксицинамат, силициум диоксид, цетил диметикон, титаниум диоксид, хидрогенизиран полидецен, магнезиум сулфат, алкохолицерлицерлиоксинат, алколицерлиоксин, де Амониум C6-16 перфлуороалкилетил фосфат, каприлоил глицерин/кополимер на себацинска киселина, етилхексилглицерин, каприлхидроксамична киселина, сок од лист од алое барбаденсис, р-анисична киселина, парфем, динатриум хидроксолид, натриум хидроксолид, натриум , Натриум бензоат, сорбинска киселина, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499.

My Review for Fresh Nude Foundation

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.