The Body Shop Macedonia

Вашата потрага по вегански производи за тело стана многу полесна. Од веганска нега на тело, вегански сапуни, вегански хидратантни креми, вегански купки, ја имаме покриена вашата рутина за нега на тело од глава до пети. Пробајте го нашиот многу сакан сапун Moringa – вегански сапун кој прави богата пена под туш, збогатен со масло од семе од моринга на Асоцијацијата за фер трговија и формулиран да ја негува вашата кожа. И бидејќи хидратацијата е од суштинско значење, имаме многу добри хидратантни креми во нашиот избор. Ако сакате блаженство со тропски мирис, пробајте го нашиот јогурт за тело од манго или за нешто посмирувачко пробајте го нашиот 100% природен Шеа путер. Дозволете вашата бања да биде исполнета со вегански производи за секоја пригода.

Прикажан е еден резултат

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.