The Body Shop Macedonia

Стартувајте го тајмерот. За неколку свилени секунди, јогуртите за тело ќе ја направат вашата кожа здрава и хидрирана. Знаеме дека сте зафатени. Знаеме дека немате време да се занимавате со леплива хидратантна крема. И знаеме дека се грижите за тоа што ставате на вашата кожа. Затоа ја создадовме оваа палета на вегански јогурти за тело, кои брзо се впиваат, погодни за сите типови на кожа. Намачкајте ги на влажна или сува кожа и уживајте во хидратација дури 48 часа. Изберете од нашите јогурти за тело инспирирани од природата, од бадемово млеко, манго и јагода до британска роза, моринга и розев грејпфрут. Мирисаат исто толку добро колку што се чувствуваат.

Showing all 7 products

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.