The Body Shop Macedonia

Опседнати сте со чувството на мека кожа? Нашата колекција на мазни, свилени хидратантни креми за тело се формулирани за лесна апсорбција за поздрава кожа. Тука нема ништо мрсно или лепливо. Кажете збогум на сувата кожа на колената и лактите. Нашите хидратантни креми доаѓаат во сите форми и големини. Имаме лосиони за тело, гелови за тело, јогурти за тело, путери за тело и многу повеќе. Пробајте го нашиот богат и сензуален лосион за тело Black Musk за мешавина од мошус и зачини. Сакате да се смирите? Пробајте го нашето хранливо кокосово млеко за тело збогатено со органско кокосово масло од Асоцијацијата за фер трговија. А за препознатливиот мирис на The Body Shop, пробајте го нашиот јогурт за тело од јагода кој дава многу задоволство.

Showing all 9 products

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.