The Body Shop Macedonia

Сакате да ги дознаете тајните на усовршување на подлогата? Наша топла препорака се Fresh Nude Foundation и Fresh Nude Concealer – врвниот тим од соништата. Нашата веганска течна пудра Fresh Nude Foundation е достапна во 30 нијанси и нуди 24 часовна хидратација како би помогнала во создавањето на природен завршен слој кој трае цел ден. Имате темни кругови? Нашата линија на пудри и коректори се тука за вас. Пробајте го нашиот All-In-One коректор за свилено-мазна апликација за да ги прикриете флеките и недостатоците на лицето. И кога ќе се појават несакани акни, го препорачуваме нашиот мал, но моќен Matte Clay коректор.

Showing all 2 products

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.