The Body Shop Macedonia

Сакаме да мислиме дека шминката е за подобрување на вашата природна убавина, ја истакнува, додавајќи малку боја. Во основа, ние сме тука за вас, да бидете центар на внимание. Без разлика дали сакате да дојдете до израз или едноставно да уживате во вашиот природен изглед со нешто дополнително, нашата шминка инспирирана од природата е тука за вас. Направете несесер за шминка што ќе содржи високо пигментирани кармини кои ја зголемуваат самодовербата и меки балсами за усни со путер. Изберете прајмери и основни работи како Instablur ™ Primer или нашата линија на подлоги, од нашата лесна, хидратантна основа Fresh Nude до целосна покриеност со Matte Clay. Сега кога лицето е готово, подобрете ги очите со нашите маскари за продолжување и издолжување на трепките (дали сте пробале Happy Go Lash? Ние го сакаме) и со нашите течни, гел и молив ајлајнери, да ги обоиме и дефинираме вашите очи до совршенство.

Showing 1–20 of 22 products

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.