The Body Shop Macedonia

Дали знаевте дека постои разлика помеѓу сува и дехидрирана кожа? На сувата кожа и недостига маснотија, додека на дехидрираната и недостасува вода. За сува кожа, препорачуваме да го пробате нашето обновувачко масло за лице Oils of Life™ Rev наутро – се топи, оставајќи прекрасен мек кадифен финиш. Без лепливо чувство. Само хидрирана кожа со здрав изглед. Исто така го препорачуваме и нашиот крем за интензивна хидратација со витамин Е, кој е паметна комбинација од витамин Е и масло од семе од малина. Оваа нежна комбинација и дава на кожата до 72 часа освежувачка хидратација. За оние со дехидрирана кожа, пробајте го нашиот безвременски крем со витамин Е, кој помага во обновувањето на хидратацијата и задржувањето на многу потребниот H20. Витаминот Е измешан со масло од семки од малина и природна хијалуронска киселина помага против дехидрација. Резултатот? Нежен, сладок мирис и многу еластична и задоволна кожа. .

Прикажан е еден резултат

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.