The Body Shop Macedonia

Алатките за лице за убавина се твоето тајно оружје во борбата за перфектен тен. Подари малку љубов на својата кожа и промени го својот рутина за убавина со нашата понуда на алатки за лице и додатоци за лице. Тие се идеални кога твојата кожа е во потреба од малку дополнителна нега или кога е време да ја истакнеш својата најдобра страна. Почасти себе со фацијални бафери и ролери, потоа освежи го својот рутински режим со одстранувач на митисери, додатоци од мек муслин и преработени подлоги за отстранување на шминка направени од бамбус и органска памук – тие доаѓаат со удобна торбичка за пранје од 100% преработен памук, па можеш да ги ставиш во перална машина, испереш и повторно користиш. Подготви се да ја скробнеш, измиткаш, истргнеш, масираш и очистиш својата кожа на поголем број начини со нашите фацијални алатки и додатоци. Честитки, добро изгледаш.

Showing all 3 products

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.