The Body Shop Macedonia

Вашето лице е ваше за цел живот, па зошто да не го почестите со нашите најдобри производи за нега на кожа? Како што можеби знаете, ние во нашите производи за лице користиме состојки инспирирани од природата. Земете во вашите раце од нашата палета на навлажнувачи, тонери, средства за чистење и пилинг и создадете утринска и ноќна рутина за нега на кожата за да ви помогне да постигнете посреќен и поздрав изглед на кожата. Дали се соочувате со сува кожа, чувствителна кожа или кожа склона да „има момент“? Нашиот асортиман на креми лица ја покриваат негата за сите типови кожа, така да можете да ја прилагодите вашата рутина за да помогнете во намалувањето на масните наслаги, негување и ревитализација на кожата која е насочена кон акни. Ви треба помош за да започнете? Упатете се кон некои од нашите најомилени производи за лице – пробајте го нашиот свеж крем Fresh Nude BB, засилете го сјајот со нашиот Навлажнувач за подобрување на Сјајот со Витамин Ц или разбудете се со помазна, посвежа и здрав изглед на кожа со Drops of Youth™ Маската за Спиење Bouncy Sleeping Mask.

Showing 1–20 of 51 products

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.