The Body Shop Macedonia

Дали сакате здрава и убава коса секој ден? Да? Така мислевме и ние. Нашата коса има огромно влијание врз нашето расположение, па затоа се инспириравме од природата за создадеме навистина ефективни шампони, регенератори, маски и серуми кои ќе се справат со секоја драма низ која ќе помине вашата коса. Разбираме – имате доволно обврски секојдневно и без да мислите на вашата коса. Затоа создадовме колекции за нега за секој тип коса, за да можете да ја изберете вистинската за вас и да ја прилагодите во едноставна, ефективна рутина. Брзи совети за наоѓање совршена колекција за нега на коса: Бананата е нашиот навистина хранлив мал производ за сува коса. Линијата со ѓумбир е за сув скалп (шампонот со ѓумбир е еден од нашите најпродавани досега), а линијата со чајно дрво помага во чистење и освежување на скалпот за мрсна коса. Сè што треба да направите е да се препуштите во наши раце.

Showing all 20 products

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.