The Body Shop Macedonia

British Rose

Нема ништо подобро од мирисот на британската градина со рози. Така природно, решивме да го доловиме мирисот и да создадеме линија на производи за нега на тело British Rose – гел за туширање, путер за тело, крем за раце, сапун и многу повеќе. Нашата колекција е нежно миризлива, исполнета со ливчиња од роза, есенција од роза, масло од роза. А на страната за нега на кожата, нашата линија British Roses е збогатена со алое вера од Мексико од Заедницата за фер трговија. Нашата не толку скриена тајна за нега на кожата е веганската маска полна со свежа британска роза, одговорот на кожата е хидриран изглед. Барате нов цветен мирис? Пробајте ја Тоалетната вода British Rose. Во оваа линија British Rose нема трња.

Showing all 11 products

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.