The Body Shop Macedonia

Tea Treе

За сите вас кои имате мрсна кожа и склона кон акни, слушајте. Нашата колекција за нега на лице Tea Tree ве поддржува – поточно го штити вашето лице. Збогатен со масло од чајно дрво на Асоцијацијата за Фер Трговија од лисја кои се дестилирани на пареа во Кенија, секој од нашите производи за нега на лице од чајно дрво ќе ви помогне да го исчистите вашиот тен од акните и да го отстраните сјајот. Без разлика дали ќе го започнете вашето утро со нашиот Skin Clearing Facial Wash, ќе насочите кон одредени точки со нашето Tea Tree Oil или ќе хидрирате со нашиот Tea Tree In-Control Hydrator, нема да погрешите, туку само ќе и помогнете на вашата кожа. Пронајдете ја вашата идеална комбинација од нашите производи за нега на кожа од Tea Tree за почист изглед на кожата и оставете дамки и акни зад себе!

Showing all 6 products

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.