The Body Shop Macedonia

Ginger

Ако вашата сува коса има потреба од обновување, нашата колекција за нега на коса со ѓумбир е токму она што го барате. Тоа е каде што нашата најпродавана икона, Шампонот Против Првут од Ѓумбир стапува во игра. Зошто е толку добар? Составен е од есенцијално масло од ѓумбир, кора од бреза, екстракт од бела врба и органс ка алое вера на Асоцијацијата за Фер Трговија. Потоа, тука е нашиот Регенератор за Нега на Скалпот со Ѓумбир. Овој мазен херој ќе ви ја расплетка косата без проблем. Ова дуо за нега на коса од цитрус-ѓумбир е формулирана за да ја одржува вашата коса да изгледа здрава, а вашите прамени чисти и мирни. Да не зборуваме за нивниот егзотичен мирис. За еден извиткан корен, тој навистина дава многу.

Showing all 2 products

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.