The Body Shop Macedonia

КАКО ДА ЈА НАНАСЕМЕ ПОДЛОГАТА ЗА ЛИЦЕ

Изгледот на мазно и свежо лице започнува со наоѓање и примена на вистинската подлога. За да ви помогнеме да изгледате природно, но подобро, ги заокруживме нашите врвни совети за тоа како да нанесете подлога.

4 ЧЕКОРИ НА АПЛИКАЦИЈА НА ПОДЛОГАТА

Сакаме да ви го олесниме создавањето на совршената основа. Затоа, составивме четири лесни чекори за нанесување на подлогата. Со малку знаење и неколку добри производи ќе ви помогнеме да го постигнете природниот изглед.

ЧЕКОР 1: ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ + ХИДРАТАЦИЈА

Како што ќе ви каже секој добар уметник, подготовката на површината е клучна за нанесување на секаков тип на облога. А кога станува збор за вашето прекрасно лице, прво тоа значи добро миење. Пробајте го нашиот брилијантен мијач за лице со витамин Е, сеопфатно средство за чистење погодно за сите типови кожа. Лесната, кремаста текстура и помага на кожата да се чувствува како да е заклучена влагата. Потоа треба да оставите добар хидратантен крем на лицето 10 минути. Нашиот хидратантен крем со витамин Е помага да се врати хидратацијата и да и даде на вашата кожа природен сјај. По овие два навлажнувачи, ќе имате совршена чиста, мазна основа за мешање на подлогата.

ЧЕКОР 2: КОРИСТЕТЕ ПРАЈМЕР

Тајната на шминкерот за мека и природна покривка на подлогата е „прајмер“ што значи „основа за шминка“. Тешко е да се знае дали секој совет и трик за нега на кожата што ги слушаме е целосно неопходен – секогаш зависи од експериментирањето и личните преференци. Но, повеќето експерти за убавина имаат тенденција да се согласат дека прајмерот помага да се создаде изедначена основа и помага подлогата да се нанесува подобро и да трае подолго. Имаме вистинска суперѕвезда за вас, Instablur™ Primer. Се лизга со чувство на без тежина и ѝ помага на кожата да се чувствува полна и да изгледа беспрекорно. Ако имате помрсна кожа, ова може да помогне во матирање и намалување на изгледот на порите. Нанесете со врвовите на прстите и кожата ќе се чувствува свилено мазна и ќе изгледа изедначена.

ЧЕКОР 3: НАНЕСЕТЕ ЈА ПОДЛОГАТА

Време е да ја нанесете основата од вашите соништа на вашето добро подготвено лице. За полумат покривање, проверете ја нашата одлична палета на Fresh Nude Foundation. Имаме одличен избор на тонови на кожа со природен изглед, поточно 16. Одличен е за сите типови кожа, збогатен со англиска розова вода и алое вера од Заедницата за Фер Трговија, блажено хидратантна формула која и помага на кожата да се чувствува помазна и да изгледа веднаш свежа. 1 или 2 пумпи е сè што ви треба, намачкајте го со врвовите на прстите и потоа измешајте го како професионалец со нашата четка за основање Fresh Nude, нежно четкајќи со кружни движења околу лицето од центарот кон надвор.

ЧЕКОР 4: ФИНАЛИЗИРАЈ ГО ТВОЈОТ ИЗГЛЕД

Бидејќи сега сте професионалец за шминкање, ќе знаете дека има последна низа што ќе го запечати твојот изглед. Сè што ви треба е одлична пудра за лице и четка за пудра за да ја поставите вашата основа. Нашата компактна пудра Fresh Nude Foundation е убава, лесна завршница на вашата прекрасна кожа. Помага да ги покриете несовршеностите и ви помага да го добиете беспрекорниот изглед што го заслужувате. Земете ја нашата специјална четка за пудра во форма на купола и нежно превртете ја нашата пудра на вратот и лицето, обрнувајќи особено внимание на сите области кои можат да станат помрсни. Исто така, ќе ви помогне да го изедначите тонот на вашата кожа со природен кадифеен изглед кој трае цел ден.

КАКО ДА ЈА НАЈДЕТЕ ВИСТИНСКАТА ПОДЛОГА

Кога станува збор за усовршување на вашата подлога, важно е да ја пронајдете основата која најдобро одговара на вашата кожа. И, исто така, важно е да размислите каков вид на покриеност ви се допаѓа. Нашиот. Нашиот водич го разложува сето тоа и ви помага да се движите низ секогаш сложениот свет на основата. На крајот на краиштата, вашата подлога е основата на целиот ваш мејкап изглед, па затоа сакате да биде полн погодок.

НАЈДОБАР НАЧИН ЗА ПРИМЕНА НА ПОДЛОГАТА

Ако се прашувате кој е најдобриот начин да нанесете подлога, постојат многу различни алатки за експериментирање. Највидливи и најпогодни се вашите прсти. Само проверете дали се чисти и без какви било други остатоци од шминка. Лесниот допир – движења на триење или тркалање – ќе помогне за помазна, порамномерна покриеност. Ако сакате да користите професионален уред, ја имате нашата четка за основата Fresh Nude, која ви помага со прекрасна, чиста покриеност. Основата не е мастило и претпочита нежно триење отколку уметнички удар. Или за многу поприроден финиш, пробајте го нашиот сладок и паметен сунѓер за лице, неговата сунѓереста текстура прво треба да биде влажна, а потоа со кружни движења распоредете ја основата околу лицето.

СОВЕТИ НА АПЛИКАЦИЈА НА ПОДЛОГАТА

СОВЕТ 1 - СЕКОГАШ ПОДГОТВУВАЈТЕ ЈА КОЖАТА

Дефинитивно малку повеќе треба да се прави кога станува збор за основата. Постојат неколку работи кои мора да ги направите кога станува збор за природен изглед, вклучително и подготовка со добро средство за чистење и хидратантна крема. Бидете сигурни дека вашата природно здрава кожа е шампион овде и вие само ја подобрувате со подлогата.

СОВЕТ 2 - ПРИРОДНАТА СВЕТЛИНА Е ПОДОБРА

Главниот совет на шминкерот е секогаш да се наоѓа најдоброто светло за нанесување и да ја контролирате вашата работа. Природната светлина е секогаш најдобра, затоа земете огледало за шминка и упатете се кон прозорецот или најдоброто осветлување во куќата, секогаш можете да го проверите вашето компактно огледало или телефон со камера кога сте надвор на природна светлина. Честитки – изгледате неверојатно.

СОВЕТ 3 - НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ДА ГИ ВКЛУЧЕТЕ СИТЕ ДЕЛОВИ

Кога го подготвувате вашето уметничко дело, или со други зборови, вашето лице, не занемарувајте ги околните области како што се вратот и ушите – не им треба целосно покривање, туку вклучете ги. Малку внимателно мешање ќе спречи подлогата да изгледа смешно како маска.

СОВЕТ 4 – ПРОВЕРЕТЕ ЈА ШМИНКАТА И НАДВОР

Не ја напуштајте куќата без елементи за подобрување на шминката. Нашиот се-во-едно производ за лице со подлога и пудра има практично огледало и ќе ви помогне со сите несовршености на кожата во секое време од денот или ноќта. Не заборавајте да ја земете вашата омилена четка за пудра во чантата за шминка.
“Одлично одговара на бојата на мојата кожа. Добра покриеност без да биде густа и мат. Одличен производ.”

– FranH

За Подлогата Fresh Nude

КАКО ДА ГО НАНЕСЕМЕ КОРЕКТОРОТ?

Не мислиме дека постои човечко суштество на планетата што не користело коректор во одреден момент на сложена криза, а потоа го ценел прикривањето флеки. Но, како и со основата, големото прашање што сите сакаме да им го поставиме на професионалците е „како да нанесувате коректор?

Во овој случај, ајде да се свртиме кон нашиот Corrector Fresh Nude Serum за помош. Откако ќе нанесете подлога, нежно измешајте со чист прст или четка. Лесно се омекнува на нежната кожа и помага да се врати природниот изглед. Или за средно покривање на несовршеностите и темните кругови, пробајте го нашиот лесен „Сè-во-едно“ коректор.

Или ако досадна дамка се заканува да го привлече целото внимание, повторно, откако ќе нанесете подлога, користете го нашиот коректор од мат глина и внимателно намачкајте го местото на загриженост со неговиот придружен сунѓер или чист прст. Неговиот мек мат финиш ќе и помогне на кожата да изгледа чиста и изедначена, помагајќи да ја вратите вашата самодоверба да се соочите со светот со насмевка. Без оглед на состојбата на вашата кожа, можете да бидете сигурни дека внимателното нанесување на коректор ќе помогне да ја одржите вашата самодоверба силна.

ФИНАЛИЗИРАЈ ГО ТВОЈОТ ИЗГЛЕД СО НЕКОИ БОИ НА ОБРАЗИТЕ

Како што знае секој уметник, светлината и сенката додаваат заслепување и тродимензионалност на површината. Значи, без разлика дали сакате да ги драматизирате јаготките со бронзен сјај или да додадете руменило на образите, Shimmer Waves е вашиот гламурозен нов пријател. Тоа е совршена палета на различни природни нијанси. Затоа, ослободете го уметникот во вас и изберете прекрасна топла сенка или измешајте две нијанси заедно за уникатен сјај што го надополнува тонот на вашата кожа. Или пробајте ја бојата на образите „Сè-во-едно“ за моментален сјај. Горниот врв, наполнете ги образите и потоа нанесете малку потемен сјај под јаготките со нашата четка за образи со совршено агол. 3 или 4 потези на четката нагоре треба да ја завршат работата. Или за руменило, користете ја нашата четка за руменило за да нанесете една од розовите нијанси околу највисокиот дел од јаготките.

Други начини на купување...

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.